недеља, 24. јануар 2010.

Partizan siguran protiv Zadra

Košarkaški Partizana pobedili su sinoc u Beogradu ekipu Zadra sa 86:74 (27:15, 24:24, 18:13, 17:22)

Crno-beli su u duelu protiv hrvatskog predstavnika stigli do 13. pobede u regionalnom takmičenju, dok su Zadrani zabeležili sedmi poraz.
Partizan je u hali Pionir od prvog minuta bio u prednosti, a već u šestom minutu ona je iznosila 18:6.

Početkom druge deonice gosti su uspeli da smanje na 21:27, ali je Partizan predvodjen raspoloženim Lorensom Robertsom do kraja prvog poluvremena vratio dvocifreno vođstvo (51:39).

Šampion Srbije i Jadranske lige je na početku treće četvrtine napravio seriju od 9:0, poveo 60:39 i već tada najavio pobedu.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Zadra zaigrali su malo bolje i do kraja meče uspeli da se izbore za koliko-toliko častan poraz.